У Руском дому, на иницијативу Савеза српско-руског друштвеног дијалога „КОС“ из Александровца, по други пут одржана културно-образовна манифестација која окупља школе из свих крајева Србије у којима се учи руски језик и негује руска култура.

Овогодишња манифестација под називом „Отаџбина“ отворена је изложбом „Србија кроз објектив школа“, а у њеном оквиру свака школа од Раче до Грачанице представила је своје општине и градове.
На Великој сцени Руског дома одржана је смотра школа у којој су учествовали ученици наше школе, који су се представили стиховима и музичким нумерама на српском и руском језику.

Велику захвалност дугујемо и нашем драгом Николи Анастасијевићу, који је допринео да ово вече буде величанствено.
Манифестацију су својим присуством подржали представници Амбасаде Русије у Србији, Канцеларије за Косово и Метохију и Савеза удружења бораца народноослободилачких ратова Србије.