Ученици првог разреда Средње Школе ,, Никола Тесла” на једнодневном излету у Београду.
Ученици првог разреда гимназије, економске, електротехничке и машинске школе су 1. 6. 2024. били у посети Београду у пратњи разредних старешина: Бојане Радовић, Маје Николић, Ане Јовановић и Наташе Премовић.

У циљу мотивисања ученика, проширивања њихових знања и способности, организована је посета Музеју чоколаде где су деца у друштву стручног водича чула занимљивости из необичне историје и технологије производње чоколаде.

Уз дегустацију ученици су били у прилици да и сами учествију у поступку производње, где су своју креативност могли да покажу у прављењу јединствене чоколаде, по свом избору.

Ученици су посетили и Храм Светог Саве у коме су као водича у обиласку имали свог друга, Василија Милановића, ученика првог разреда гимназије, који је у току обиласка показао изваредно знање о Храму и испричао многе занимљивости везане за највећу православну светињу на Балкану, која из дана у дан уједињује народ.