03.12.2021 – СШ”Никола Тесла” Из Лепосавића укључила се у реализацији  пројекта “Ко је јурио Гагарина”, подржан од стране ЦПН и Научних клубова из Кикинде и Смедерева.

Месец септембар прошао је у знаку обележавања 60. година од првог лета у свемир. Ученици одељења ЦТ11 (Царински техничар) кроз есеј приказали су своја  истраживања на тему  информационе технологија и  први свемирски лет.

Ученици Г31 ( образовни профил гимназија) креирали су дигиталне растерске слике на тему “Гагарин у свемиру”.

Митра Танасковић, професор географије, припремила је предавање о космосу.

Све активности су презентоване 02.12.2021  на огледном јавном часу.

Присутни ученици и професори уживали су у презентовању најбољих радова.

На руском језику проф. Мирјана Радосављевић рецитовала је део лирске песме написане у част Гагарину.

Нове пројекте активности нас чекају, до тада, приказујемо своје ангажовање и заузимамо своје место на мапи креативних образовних институција